2014-12-16

Sukces akcji Jesienny Liść

4 485 ton liści oddanych przez mieszkańców do 460 000 worków to efekt akcji Jesienny Liść. Darmowy odbiór tego rodzaju odpadów od mieszkańców trwał od 6 października do 13 grudnia.

Program „Jesienny Liść" MPO realizowało w Krakowie po raz pierwszy i był on wzorowany na wcześniejszych akcjach zbierania takich odpadów od mieszkańców domów jednorodzinnych w wybranych częściach Krakowa. Tym razem program po raz pierwszy objął swoim zasięgiem całe miasto – nie tylko właścicieli domów jednorodzinnych, ale też spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe. Usługa była całkowicie bezpłatna.

- W sumie przez 69 dni trwania programu (w tym 59 dni roboczych) MPO zebrało łącznie 4 485 ton liści oddanych przez mieszkańców do 460 000 worków. To prawie 400 TIRów, czy 19 basenów olimpijskich - wyliczał Henryk Kultys, prezes MPO Kraków, podczas konferencji podsumowującej akcję Jesienny Liść. Wszystkie zebrane liście zostaną przerobione na kompost, który będzie mógł być użyty w przydomowych ogródkach i na działkach w kolejnym roku.

Program w tak szerokim zakresie miał charakter pilotażowy i miał posłużyć określeniu standardów na kolejne lata. – Po jego pierwszej edycji można powiedzieć, że będzie on kontynuowany i sukcesywnie poszerzany – mówił prezes MPO. Nie wyklucza się organizacji takiej akcji także wiosną. Rozważana jest też możliwość odbioru innych rodzajów odpadów zielonych – poza liśćmi także trawy czy gałęzi.

źródło: http://krakow.pl/

« Powrót do archiwum aktualności

Nasz kanał YouTube

Znajdź materiały

Partnerzy

  • nfos92
  • caderalogo
  • helleniccc120x80
NZ

ul. Hoża 3/5
00-528 Warszawa
tel./fax (22) 6228118

e-mail fundacja@naszaziemia.pl

logokolordofinansowanopll