2014-01-22

Warszawskie warsztaty przyrodnicze

W ramach programu "Ogród - ostoja zwierząt" trenerzy Fundacji przeprowadzą w Warszawie 20 warsztatów przyrodniczych. Zapraszamy do rejestracji!

Fundacja Nasza Ziemia we współpracy z firmą Boeing od 5 lat prowadzi program edukacji na rzecz Zrównoważonego Rozwoju „Ogród – ostoja zwierząt”.  W jego ramach na terenie Warszawy m.in. powstały przy  placówkach oświatowych już dwa ogrody przyjazne dzikim zwierzętom (na Ursynowie i Targówku), stanowiące ich bazę lęgową i pokarmową a jednocześnie będące centrum edukacji ekologicznej dla swojej dzielnicy. Kolejny, trzeci już ogród powstaje właśnie na terenie Pragi Południe.
 
W tym roku po raz pierwszy w ramach programu mamy propozycję dla placówek z pozostałych dzielnic Warszawy: 20 bezpłatnych warsztatów dotyczących ogrodów przyjaznych dzikim zwierzętom, ich roli w ekosystemach miejskich i gatunków zwierząt, które można w nich spotkać. 
 
Warsztaty trwają 45 minut, są prowadzone przez trenerów Fundacji Nasza Ziemia który dojeżdżają do szkoły i są całkowicie bezpłatne. Adresowane są do klas 4-6 szkoły podstawowej oraz gimnazjów, a ich terminy ustalane będą indywidualnie z chętnymi.
 
Cały czas można również jeszcze zamawiać materiały edukacyjne - pakiet edukacyjny ze scenariuszami lekcji oraz nasionami polskich kwiatów do wysiania przy szkole oraz poradnik ogrodowy.
 
Zajęcia i materiały można zamawiać pod adresem marta.szczypek[małpa]naszaziemia.pl. Ilość miejsc jest ograniczona (20 szt) a jedna szkoła może zamówić jedne zajęcia dla maksymalnie 30-osobowej grupy.
 
Więcej informacji na temat programu, w tym zdjęcia i plany utworzonych ogrodów dostępnych jest na stronie 

« Powrót do archiwum aktualności

Nasz kanał YouTube

Znajdź materiały

Partnerzy

  • nfos92
  • caderalogo
  • helleniccc120x80
NZ

ul. Hoża 3/5
00-528 Warszawa
tel./fax (22) 6228118

e-mail fundacja@naszaziemia.pl

logokolordofinansowanopll