2014-11-13

Wystawa oraz konferencja pn. „Z Warszawy do Paryża przez Limę”

W listopadzie ubiegłego roku, w Warszawie, podczas Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP 19) po raz pierwszy w historii szczytów klimatycznych, rozpoczęto w sposób formalny dialog dotyczący zmian klimatu pomiędzy przedstawicielami samorządów oraz biznesu a rządami państw.

 
 
 „Z Warszawy do Paryża przez Limę”
 

O tym, że była to bardzo potrzebna inicjatywa świadczy fakt, że dialog ten kontynuowano podczas niedawno zakończonego Szczytu Klimatycznego Sekretarza Generalnego ONZ Ban Ki-Moona.

Z okazji rocznicy tych wydarzeń przygotowana została wystawa pn. „Z Warszawy do Paryża przez Limę” oraz tematyczna konferencja o tym samym tytule.

Z uwagi na mający się odbyć w przyszłym roku w Paryżu Szczyt klimatyczny, podczas którego planowane jest podpisanie nowego Porozumienia klimatycznego oraz na kluczową rolę polskich miast, jaką odgrywają w walce ze zmianami klimatu, pragniemy zaznaczyć poprzez te wydarzenia stale rosnącą  i aktywną rolę samorządów we wdrażaniu polityk związanych z ograniczaniem emisji gazów cieplarnianych a także zrównoważonego wykorzystania energii.

Zrównoważone funkcjonowanie miast ma wpływ zarówno na zmniejszenie emisji CO2, jak i na poprawę komfortu życia i zdrowia mieszkańców, dlatego konieczne jest prowadzenie dalszych akcji edukacyjnych uświadamiających społeczeństwu, jak możemy powstrzymywać niekorzystne dla nas i środowiska zmiany klimatu.

Wartość edukacyjną wystawy podnoszą ciekawe informacje uzupełniające dokumentację fotograficzną, mamy nadzieję, że całość wystawy wpłynie na podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców Państwa Dzielnic, a także przyczyni się do jeszcze lepszego postrzegania wysiłków władz samorządowych w tym obszarze. Wystawa składa się z 21 plansz o wymiarach 100 cm (wys.) na 140 cm (szer.).

Wystawę będzie można obejrzeć od dnia 22 października w holu głównym ratusza, przy pl. Bankowym 3/5, a następnie w wybranych siedzibach urzędów dzielnic. Szczegółowe informacje dostępne są pod nr. telefonicznym Biura Infrastruktury.

Konferencja natomiast, zaplanowana została na dzień 21 listopada br., na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie. Organizatorami są m.st. Warszawa oraz Ministerstwo Środowiska. Poniżej znajdą Państwo projekt agendy.

Zapraszamy do obejrzenia plansz z wystawy do http://infrastruktura.um.warszawa.pl/galerie/wystawa-oraz-konferencja-pn-z-warszawy-do-pary-a-przez-lim

Agendę spotkania możesz pobrać tutaj: http://infrastruktura.um.warszawa.pl/sites/infrastruktura.um.warszawa.pl/files/agenda_projekt.pdf

źródło: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

« Powrót do archiwum aktualności

Nasz kanał YouTube

Znajdź materiały

Partnerzy

  • nfos92
  • caderalogo
  • helleniccc120x80
NZ

ul. Hoża 3/5
00-528 Warszawa
tel./fax (22) 6228118

e-mail fundacja@naszaziemia.pl

logokolordofinansowanopll