Informacje o bazie.

EkoEdukacja.pl jest bazą materiałów dydaktycznych i edukacyjnych oraz ofert z zakresu edukacji ekologicznej. Są one udostępnione do darmowego wykorzystania przez wszystkich zainteresowanych taka wiedzą. W przypadku korzystania z niniejszych materiałów prosimy wszakże o podanie źródła i autorów: pomoże to z jednej strony poinformować możliwie szerokie grono zainteresowanych o istnieniu serwisu EkoEdukacja.pl, a z drugiej strony będzie formą podziękowania dla autorów materiałów. Stworzenie dobrej jakości konspektów lekcji czy propozycji innych oryginalnych zajęć to praca wymagająca odpowiedniej wiedzy, doświadczenia i umiejętności. Za wykorzystanie materiałów nie płacimy tantiem autorom, więc tym bardziej uhonorujmy ich zaznaczając, że korzystamy z owoców ich pracy!

Zapraszamy również do zamieszczania w bazie własnych materiałów: niech posłużą wymianie doświadczeń i wiedzy w zakresie ochrony środowiska.

Prosimy o uwagi na temat działania bazy i materiałów w niej udostępnianych.

Zespół Fundacji Nasza Ziemia
fundacja@naszaziemia.pl

 

Zasady zamieszczania materiałów w bazie

 1. Materiały zamieszczone w bazie EkoEdukacja.pl udostępniane są za darmo wszystkim zainteresowanym. Zgoda na zamieszczenie materiałów jest równoznaczna ze zgodą na ich bezpłatne udostępnianie.
 2. EkoEdukacja.pl jest częścią grupy serwisów poświęconych edukacji ekologicznej, w tym w szczególności edukacji odpadowej. Grupę tę tworzą serwisy Fundacji Nasza Ziemia, kampanii "Sprzątanie świata - Polska", Centrum Informacji o Recyklingu RECYKLING.PL oraz innych zaprzyjaźnionych organizacji i inicjatyw. Gwarantuje to dużą oglądalność treści zamieszczonych w bazie.
 3. Zamieszczenie materiałów edukacyjnych (konspekty zajęć, scenariusze, propozycje działań itp.) nie podlega opłacie.
 4. Zamieszczenie informacji o charakterze komercyjnym (np. oferty przygotowywania i realizacji zajęć, oferty Zielonych Szkół, eko- i agroturytyki itp.) podlegają symbolicznej opłacie. Środki pozyskane w ten sposób przeznaczane są na prowadzenie i rozwój bazy EkoEdukacja.pl. Zainteresowanym prześlemy szczegółową informacje na temat korzyści zamieszczenia ofert w tym serwisie.
 5. Każdy autor materiału zamieszczonego w EkoEdukacji.pl będzie przynajmniej raz w roku informowany o tym, ile razy korzystano z jego materiału. Statystyki takie będą udostępniane autorowi także każdorazowo na jego życzenie (prosimy o kontakt e-mailowy).
 6. Aby zamieścić materiał w bazie, prosimy o przysłanie kompletnego zestawu informacji, najlepiej w wersji elektronicznej na adres e-mail: fundacja@naszaziemia.pl (z tematem "Materiały do EkoEdukacji.pl"). Przyjmujemy także materiały w wersji papierowej - będą one opracowywane i zamieszczane w miarę możliwości i środków na prowadzenie takich prac. Wersje papierowe prosimy przesyłać na adres:

  Fundacja Nasza Ziemia
  ul. Hoża 3 m.5
  00-528 Warszawa

  UWAGA! jeżeli ktoś chciałby odzyskać przysłany materiał - prosimy o poinformowanie o odesłaniu materiału. 

 

Nasz kanał YouTube

Znajdź materiały

Partnerzy

 • nfos92
 • caderalogo
 • helleniccc120x80
NZ

ul. Hoża 3/5
00-528 Warszawa
tel./fax (22) 6228118

e-mail fundacja@naszaziemia.pl

logokolordofinansowanopll